Yönetim KuruluİletişimReklam Ver Site Haritası
Sizde Paylaşın FaceBook ta paylaş Twiter ta Paylaş
Kartal Oto Sanayi Sitesi

TARİHCEMİZ

 Belediyeler Kanunu'nun şehir içinde ana arter ve sokak aralarında çalışmalarımızı yasaklayan maddeleri gereğince, Kartal'da  bulunan oto esnaflarımıza,  ilgili  belediyemizce   çeşitli kereler     para  cezası  kesilmiş, işyerlerimiz mühürlenmek  sureti ile  çalışmaktan   men    edilmiş  ve baskılar   artmıştır  Bu baskılara  dayanamayan    esnaflar;    Nizamettin  KOCAMAN, Seyfi SANCAKLI,   Necati   KAHVECİOĞLU, Şinasi  AKTAŞ,  Hasan REİS, Mustafa   DURANOĞLU,  Sabri GÜLERYÜZ'  ün  öncülüğünde  1982 yılında   kooperatifimizi kurmuşlardır 

   

 Üye  kayıtları  devam  ederken  o   zamanın Kartal Belediye Başkanı Ali DURANOĞLU'nun
 katkıları ile Kartal   Esentepe'den   hazine,  belediye  ve  şahıs   yerlerinden  oluşan  124 bin         dönüm  arazi alınmıştır. Alınan   bu  arazi  üzerindeki  gece  kondular ve hukiki prosedür   yüzünden  temel atımı 1988 yılına kadar gecikmiştir.

         

1988  yılından  1993  yılına  kadar   devletten  bir  kuruş  kredi almadan üyelerimizin ve  bu dönemde görev  yapan  Yönetim Kurulumuzun üstün gayret ve özverisi ile 602 işyeri, idari  ve sosyal bina, camisi yapılarak  tüm  altyapı  tesisleride   tamamlanmıştır.  Tüm  dükkanların  iskanları  ve   tapuları alınmıştır. Tamamlanan Sitemiz Anadolu yakasının  en büyük oto sanayi sitesidir.

                                                              

Sitemiz;

11 Mart 1994  yılında  hizmete   açılmıştır  Hali  hazırda Oto Sanayi Sitemizde her türlüresmi ve  özel servis, yedek parça malzemeleri ile her harka arabaya  cevap verecekşekildedir ayrıca yol acil yardım ekiplelerimizde mevcuttur

 

 

Sanayimizin yapımında emeği geçen kurucu üyelerimiz ve dönemin belediye başkanı sayınAli DURANOĞLU ile müteahitimiz sayın Mehmet ÖZBEK'e saygı,sevgilerimizi sunarız.

(Yönetim Kurulu Adına Başkan HÜSEYİN DEMİRHAN

Facebook Twiter Google + Youtube Linkedin

YARDIMCI MENÜ

Reklamı Gizle
Reklamı Gizle